Medaljer

Denne side indeholder en oversigt over medaljer vundet af Ganløse Tri-Centers seje børne og ungdomstriathleter.

Medaljer ungdom – Mænd
Dato Resultat Gruppe Navn Stævn
1.9.2012 DM Hold Guld Junior Erik Guld, Kristian Munk Nielsen, Simon Nordenskjold Ringe (750m – 20km – 5km)
1.9.2012 DM Hold Guld Ungdom Nikolai Sjælland, Asger Laursen, Magnus Guld Ringe (750m – 20km – 5km)
3.6.2012 DM Sprint, Bronze M16-17 Emil Holm Tri på Tyren (750m – 23km – 5km)
3.9.2011 DM Hold, Sølv Junior herre Magnus Guld
Erik Guld
Emil Holm
My Olander
Ringe (750m – 20km – 5km)
4.6.2011 DM Sprint, Sølv D14-15 UngdomB Emil Holm Tri på Tyren (750m – 23km – 5km)
8.5.2011 DM Duathlon, Sølv D14-15 Emil Holm Støvring (5km – 22km – 2,5km)
6.6.2010 DM Sprint, Sølv D14-15 Magnus Guld Tri på Tyren (750m – 23km – 5km)
29.6.2008 DM Triathlon, Sølv D14-15 Casper Stenderup Korch Guldborgsund (750m – 20km – 5km)
8.6.2008 DM Sprint, Bronze D14-15 Casper StenderupKorch Tri på Tyren (750m – 23km – 5km)
18.5.2008 DM Duathlon, Bronze D14-15 Casper Stenderup Korch Esbjerg (5km-20 km-2,5 km)

 

Medaljer ungdom – Kvinder
Dato Resultat Gruppe Navn Stævne
3.6.2012 DM Sprint, Guld K18-19 Junior My Olander Tri på Tyren (750m – 23km – 5km)
4.6.2011 DM Sprint, Sølv D14-15 Caroline Stenderup Korch Tri på Tyren (750m – 23km – 5km)
4.6.2011 DM Sprint, Bronze D16-17 My Olander Tri på Tyren (750m – 23km – 5km)
16.8.2009 NM Ungdom, bronze P14-15 My Olander Aabenraa (750m – 10km – 5km)

 

Medaljer børn – Mænd
Dato Resultat Gruppe Navn Stævne
4.7.2009 DM BørneTri, Sølv D10-11 Jeppe Stenderup Hygum Sennels v/ Thisted (200m-10 km-2 km)
26.8.2007 DM BørneTri, Guld D12-13 Casper Stenderup Korch Vejen (400m-10 km-2 km)
26.8.2007 DM BørneTri, Bronze D8-9 Jeppe Stenderup Hygum Vejen (100m-5 km-1 km)
26.8.2007 DM BørneTri, Bronze D10-11 Magnus Balling Vejen (200m-10 km-2 km)
27.5.2007 DM BørneDu, Bronze D12-13 Casper Stenderup Korch Esbjerg (2 km-10 km-2 km)
19.8.2006 DM BørneTri, Sølv D12-13 Casper Stenderup Korch Vejen (400m-10 km-2 km)
28.8.2005 DM BørneTri, Sølv D8-9 Magnus Balling Vejen (100m-5 km-1 km)

 

Medaljer børn – Kvinder
Dato Resultat Gruppe Navn Stævne
8.5.2011 DM BørneDu, Sølv P12-13 Anne Holm Støvring (2 km-9 km-2 km)
4.7.2009 DM BørneTri, Bronze P12-13 Emma Pi Olander Sennels v/ Thisted (400m-10 km-2 km)
18.5.2008 DM BørneDu, Bronze P10-11 Sophie Stenderup Korch Esbjerg (2 km-10 km-2 km)
18.5.2008 DM BørneDu, Bronze P12-13 Caroline Stenderup Korch Esbjerg (2 km-10 km-2 km)
26.8.2007 DM BørneTri, Guld P8-9 Sophie Stenderup Korch Vejen (100 m-5 km-1 km)
27.8.2007 DM BørneTri, Guld P10-11 Caroline Stenderup Korch Vejen (200 m-10 km-2 km)
27.5.2007 DM BørneDu, Guld P8-9 Sophie Stenderup Korch Esbjerg (1 km-5 km-1 km)
27.5.2007 DM BørneDu, Sølv P10-11 Caroline Stenderup Korch Esbjerg (2 km-10 km-2 km)
19.8.2006 DM BørneTri, Guld P8-9 Sophie Stenderup Korch Vejen (100m-5 km-1 km)
19.8.2006 DM BørneTri, Sølv P10-11 Caroline Stenderup Korch Vejen (200m-10 km-2 km)